Orientální břišní tanec a funkční pánevní dno

Pokud je žena naplněna láskou k sobě dokáže ji rozdávat i ostatním.
Může si sama dovolit kvést, plodit a zářit.

Tato metoda se využívá k uvolnění pánevního dna, zcitlivění v intimní oblasti a prohloubení cítění celého těla ženy. Díky tomuto nástroji se žena naučí víc vnímat sebe sama. Své tělo a své potřeby, co chce a co ne. A to nejen po sexuální stránce, ale i duševní. Tím se navrací zpět do svého těla.
Tanec zároveň pomáhá i odplavit a odnést vše, co té radosti a potěšení brání. Příčinou může být řada životních zkušeností, třeba i sexuální zneužívání či jiná forma bolesti nebo náročný porod. A to i po 20 letech.
Tyto prožitky někdy jakoby zkalí naše prožívání a způsobí, že se zavřeme. 

Měla jsem klientku, masérku, sportovkyni, která měla omezený pohyb v kyčli a bolesti šly až do kolena. A díky společné práci jsme uvolnily místo, kde byla před 20 lety šitá po porodu a najednou bolesti odešly. Její přítel mi pak poděkoval, že jsem mu uzdravila ženu. 😀

Mně samotné tato metoda velmi pomohla z nepříjemných zážitků s muži a s poporodními jizvami. Nadchla mě natolik, že jsem se rozhodla ji nastudovat a začít aplikovat pro jiné ženy.
Tato cesta také úžasně pomáhá upravit menstruační cyklus, pokud zde zažíváme nějakou disharmonii. Díky němu mnoho žen přestává cítit bolest, která je třeba při menstruaci doprovázela. Dokáže i léčit a uzdravovat potíže, které se sexualitou zdánlivě nesouvisí.

Jak probíhá samotné setkání? Jde o velmi citlivou a jemnou práci, kterou si klientka řídí sama. Začínám počátečním rozhovorem. S čím klientka přichází a jaké má očekávání…. já zde funguji jako taková kotva a podpora. Při tom vědomě dohlížím na průběh celé terapie. Samotné setkání trvá přibližně 2 hodiny. Doporučuji minimálně 3 sezení.
Rozestup mezi sezeními může být třeba i týden, dva týdny už je hranice, po které přestává být mapování efektivní. Důvodem je to, že prostřednictvím našeho setkání otevíráme citlivost a vnímavost v těle novou cestou a když pak přestaneme, tělo má tendence se zase vracet do starých známých zajetých kolejí a s tímto časovým odstupem je potřeba začít znovu od začátku.

Toto setkání je naprosto úžasné v tom, že změny, kterých dosáhneme, jsou v podstatě trvalé a přináší nám do života víc lásky, radosti, naplnění a spokojenosti.